W laboratorium ITA wykonujemy usługi pomiaru składu pierwiastkowego z wykorzystaniem spektrometrii emisji optycznej EOS oraz badania składu i grubości powłok za pomocą spektrometrii fluorescencji rentgenowskiej XRF. Badanie spektrometrem wymaga uprzednio doboru odpowiedniej metody badania. Badanie spektrometrem metali takich jak stal czy mosiądz wykonamy niszcząco na spektrometrze emisji optycznej EOS. Badanie spektrometrem fluorescencji rentgenowskiej XRF to najlepsze rozwiązanie przeznaczone do analizy grubości powłok galwanicznych oraz składu złota i metali szlachetnych. Wyjątkowo korzystna cena oraz krótkie terminy oczekiwania na wyniki analizy składu i grubości powłoki wyróżnia nas na tle innych laboratoriów. Spektometria emisji optycznej to doskonałe i proste rozwiązanie gwarantujące najwyższą jakość pomiarów, zwłaszcza lekkich pierwiastków. Spektroskopowe badanie stali, pozwala oznaczyć tak ważne pierwiastki jak węgiel, fosfor, czy krzem. Badanie spektrometrem fluorescencji rentgenowskiej to z kolei doskonałe rozwiązanie do analiz grubości powłok galwanicznych i składu złota i metali szlachetnych. Usługi wykonywane w naszym laboratorium to wyjątkowo szybki sposób na dokładną weryfikację składu badanego materiału spektrometrem ze wzbudzeniem iskrowym opartym na spektrometrii emisji optycznej oraz na spektrometrii fluorescencji rentgenowskiej. Badanie szybko i sprawnie można zlecić telefonicznie lub przez formularz na dole strony.
Badanie składu chemicznego substancji
Badanie składu chemicznego substancji przeprowadzamy w naszym laboratorium z wykorzystaniem spektrometrów emisji optycznej EOS oraz spektrometrów fluorescencji rentgenowskiej XRF. Korzystna cena oraz krótki czas realizacji usług wyróżnia nas na tle innych laboratoriów. Badanie składu substancji wykonujemy w zależności od zapotrzebowania dla danej branży. Badanie składu chemicznego substancji takiej jak stal nierdzewna możemy wykonać w szybki i bezinwazyjny sposób metodą XRF. Na cenę badania obejmującego oznaczenie zawartości podstawowych pierwiastków wchodzących w skład stali nierdzewnej składa się cena za przygotowanie urządzenia oraz cena za każdą kolejną próbkę. Badanie składu chemicznego substancji powinno być zawsze przeprowadzane najlepszą możliwą dostępną metodą. Badanie składu chemicznego metali szlachetnych i złota to wyjątkowa usługa wyróżniająca nas na tle innych laboratoriów. Nieinwazyjne analizy składu chemicznego złota i metali szlachetnych wykonujemy na spektrometrze XRF firmy Helmut Fischer – światowego lidera w tej dziedzinie. Badanie składu chemicznego metali to również analizy stopów aluminium, miedzi, cynku, ale przede wszystkim stali. Badanie składu chemicznego stali zdecydowanie dokładniej wykonamy jednak na spektrometrze emisji optycznej EOS. W przypadku stali nierdzewnej w przeciwieństwie do fluorescencji XRF wykryjemy również lekkie pierwiastki takie jak węgiel, krzem czy fosfor. Lekkie pierwiastki nie zawsze definiują z jakim materiałem mamy do czynienia. Nie możemy ich jednak pominąć podczas badania składu chemicznego stali węglowych i niskostopowych. Na przykład zawartość węgla w stali będzie w dużym stopniu decydowała o jego właściwościach wytrzymałościowych, wpływała na procesy hartowania a zawartość krzemu decydowała o poprawności procesu nakładania cynku ogniowego. Cena badania to w tym przypadku niewielki koszt zważywszy na problemy, których powodem może być niewłaściwy skład chemiczny stali.
W ITA gwarantujemy wyjątkowo szybkie wykonywanie analiz składu chemicznego oraz pomoc w interpretacji otrzymanych wyników, co będzie przydatne m.in. podczas produkcji części zamiennych i napraw urządzeń z niepełną dokumentacją techniczną. Badanie składu chemicznego metali przeprowadzamy w naszym specjalistycznym laboratorium wyposażonym w spektrometr emisji optycznej oraz fluorescencji rentgenowskiej, w naszej siedzibie w Poznaniu.
- badanie składu gotowych elementów np. wałki, zawory, druty, blachy o masie do 20kg
- badanie składu wyrobów jubilerskich złotych, srebrnych o rozmiarach od 1mm
- badanie składu złomu jubilerskiego
- badanie zawartości Au, Ag, Cu, Zn, Ni w roztworach